יום ראשון, 6 בדצמבר 2015

בנק הפועלים חויב להשיב כ- 13,000,000 מליון ש"ח ללקוח מאת משרד עו"ד נועם קוריס...

בס"ד

בנק הפועלים חויב להשיב כ- 13,000,000 מיליון ש"ח ללקוח

מאת מאיר סגל ממשרד עורכי דין נועם קוריס ושות'


בנק הפועלים חויב להשיב סכומי עתק שנמשכו מחשבון לקוח הבנק בניגוד להוראות ניהול החשבון: 13,000,000 ₪ יושבו ללקוח, ו 200,000 ₪ הוצאות משפט ושכר עו"ד.

דחיית עתירה למניעת מתן פרס דיזנגוף לדוד ריב בשל שחתם על עצומה שנחתמה לאחר מבצע 'עופרת יצוקה',        הקובעת כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה וקוראת להטלת סנקציות על
נכתב על ידי <a href="https://www.articles.co.il/author/3873">תקדין המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל

</a>
מינהלי

בג"ץ 9496/09, אורי ח. פיינטוך ,עו"ד נ' רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב ואח'

כב' השופטים: א' חיות, י' דנציגר, ע' פוגלמן

08.12.2009

העובדות:
1. עניינה של העתירה בבקשת העותר כי יוצא נגד המשיבים צו על תנאי המורה להם לנמק מדוע לא תבוטל הענקת פרס דיזנגוף לאמנות הציור והפיסול לשנת 2009 למשיב 4, הוא האמן דוד ריב.
2. לטענת העותר, על העירייה להימנע מלהעניק לריב את הפרס, שכן הוא חצה את גבולות הביקורת הלגיטימית על מדיניותה של ישראל בכל הקשור לסכסוך הישראלי - פלסטיני, בצרפו את חתימתו לעצומה שנחתמה לאחר מבצע "עופרת יצוקה", הקובעת כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה וקוראת להטלת סנקציות על ישראל.

ההכרעה:
1. דין העתירה להידחות על הסף, בין בשל סעד חלופי, בין בשל היעדר עילה. הסעד החלופי שעומד לעותר הינו פנייה לבית המשפט לעניינים מינהליים לפי פרט 8(א) לתוספת הראשונה לחוק בתי משפט לענינים מינהליים, התש"ס - 2000.
2. אמנם, לבית המשפט הגבוה לצדק נתונה סמכות מקבילה להידרש לעתירות אלה, ואולם, בהינתן סמכות להפעלת ביקורת שיפוטית על פעולות המינהל הציבורי בפני בית משפט שאיננו בג"צ, יחול העיקרון שלפיו בג"צ לא ייזקק לעניין המצוי בסמכותה המקבילה של ערכאה אחרת, אלא במקרים חריגים ויוצאי דופן, שבהם מתעוררת שאלה עקרונית, כללית ורוחבית, שראוי לה להידון בערכאה הגבוהה ביותר.
3.במקרה מעין זה צריך אפוא לחול הכלל הרגיל שלפיו נוכח קיומו של סעד חלופי ובהיעדר מאפיינים יוצאי דופן, דין העתירה להידחות על הסף.
4. בית משפט זה הבחין בין עתירות שבהן עומד לביקורת טיב ההליך שהביא להחלטה בדבר הענקת פרס לבין מקרים שבמוקד העתירה עומדת ההחלטה גופה. בקטגוריה אחרונה זו נפסק כי היקף הביקורת מוגבל עד מאד.
5. פניותיו של העותר ושל אחרים לעירייה לשם שינוי החלטתה להעניק את הפרס לריב, נדחו תוך הבהרה כי עמדותיו הפוליטיות של המועמד אינן מהוות שיקול בבחירת הזוכים בפרס דיזנגוף. לא נמצא כי יש בכך משום עילה להתערבות.
6. הענקת הפרס יסודה בשיקולים מקצועיים מובהקים. כך היא גם מטרת הפרס "לשמש הוקרה ועידוד לאמנים היושבים בישראל ויוצרים בה" (סעיף ב' לתקנון), אשר שמה את הדגש על השיקול האמנותי כתכלית העומדת ביסוד הענקת הפרס.
7. מניעת פרס אמנותי מאדם על רקע עמדותיו והתבטאויותיו הפוליטיות נושאת עימה אפקט של "סתימת פיות".
8. כשמדובר במי שעיסוקו באמנות, הדברים מקבלים חיזוק נוסף, שכן הביטוי האמנותי הוא מרכיב מרכזי בחופש הביטוי, ומתקיימת זיקה בינו לבין המרחב הפוליטי והחברתי שבו הוא מתרחש.
9. הכפפת הזכאות לפרס לתוכן הביטוי, טומנת בחובה מימד של השתקה ועומדת בניגוד לרציונאליים הבסיסיים שביסוד הענקת הפרס.
10. החלטת וועדת הפרס להעניק את פרס דיזנגוף לדוד ריב, והימנעותה ממתן משקל להתבטאות בשדה הפוליטי, עולה בקנה אחד עם אמות המידה שנקבעו בהלכה הפסוקה.
11. העתירה נדחית על הסף, בין בשל קיומו של סעד חלופי, בין בשל היעדר עילה להתערבות בהחלטת הועדה להעניק את פרס דיזנגוף ליוצר דוד ריב.מיכל מורנו הנה מנהלת פרוייקטים בחברת מורנו'ס שיווק באינטרנט

ועורכת ראשית באתר מאמרים - הספרייה הגדולה בישראל להפצת מאמרים לשימוש חופשי ברשת האינטרנט

מקור המאמר:<a href='http://www.articles.co.il/article.php?id=59814'> articles.co.il</a>
האמור אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי
אודות משרד עו"ד נועם קוריס ושות'
·          
מאמרים פרי עטם של צוות משרד עו"ד נועם קוריס
מאמרם מאת עו"ד נועם קוריס
מאמרים מאת עו"ד 
נועם אברהם
מאמרים מאת עו"ד 
נועה מאיר

עו"ד על משרד עו"ד נועם קוריס ושות:

נועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריס

·                     עו"ד נועם קוריס בפייסבוק
·                     עו"ד נועם קוריס ביוטיוב
·                     עו"ד נועם קוריס בטוויטר
·                     עו"ד נועם קוריס בגוגל פלוס
·                     עו"ד נועם קוריס, קבוצת עורכי דין בפייסבוק
·                     עו"ד נועם קוריס ב pinterest.com
·          אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה